• Ubytování a prodej nemovitostí v Chorvatsku i ČR
 • O ostrově Vir Chorvatsko

  Vir je menší ostrov ležící blízko pevniny severozápadně od Zadaru. Ostrov má plochu 22 km čtverečních a méně než 900 obyvatel. Ostrov je zemědělsky obděláván, nejvíce je pěstována vinná réva. Vrcholem ostrova je kopec Bandire o výšce 112 m, ze kterého je pěkný rozhled nejen po vlastním ostrově, ale i na obklopující ostrovy a na pevninu. Hlavním střediskem ostrova je obec Vir s malým přístavem, ležící v zátoce Sepavac. Ostrov obklopují pěkné písečné a oblázkové pláže. Přes 300 m širokou úžinu mezi ostrovem a pevninou je vybudován most. Vede přes něj silnice spojující Vir s obcí Privlaka na pevnině.
  Vir je malá osada na stejnojmenném ostrově, která vám nabídne příjemnou dovolenou na hezkých a čistých písčitých a oblázkových plážích. Ostrov Vir má více než 300 slunečních dní ročně.!!!Moře vás okouzlí svou křišťálovou průzračností. Podnebí je příjemné a v horkých letních dnech vás osvěží mírný větřík. Nadchne vás různorodost krajiny. Jsou tady holé skály a kamenitá krajina, vinohrady, olivové a fíkovníkové háje.

  Dovolená na ostrově Vir. Jeden z 300 ostrovů a poloostrovů oblíbené Zadarské riviery. Nachází se ve Virském moři, v severozápadní části Dalmácie, 25 km od Zadaru a je s pevninou spojený mostem (přejezd bez poplatku). Pokud objedete celý ostrov po jeho obvodu, tak se vám na tachometru ukáže číslo 31 km. Pláže jsou zde oblázkové a písečné (místy kombinované s betonovými platy na slunění). Ostrov je oblíbený také díky zeleni a vzrostlým borovým hájům, které zde vytvářejí optimální klima i pro léčbu astmatických onemocnění. Také zde naleznete restaurace, cukrárnu, kavárničky, tržnici s ovocem i rybami. Pro milovníky aktivní dovolené jsou v hlavním městečku ostrova k dispozici půjčovny vodních skútrů a šlapadel. Díky atraktivní podmořské flóře je Vir také vyhledáván potápěči z celé Evropy.


  Aktuální informace o počasí v Chorvatsku na ostrově Vir najdete zde


   

   

  Mapa - ostrov Vir

  mapa - ostrov Vir / Chorvatsko

  Foto - ostrov VIR

  ostrov Vir
  pohled z pobřeží
  ostrov Vir
  pohled z moře na ostrov
  ostrov Vir
  západ slunce
  ostrov Vir
  pohled na most který spojuje ostrov Vir s pevninou
  ostrov Vir
  západ slunce
  most na ostrov Vir
  pohled z příjezdového mostu který spojuje ostrov a pevninu

  kontakt

  kontakt